LIN

Sieć Local Interconnect Network (LIN) to podrzędna, jednoprzewodowa sieć, której zadaniem jest wspomaganie sieci CAN i współpraca z nią. Maksymalna szybkość transmisji danych dla LIN wynosi tylko do 20 kb/s. Obecnie sieć LIN w układach elektronicznych samochodów jest równie popularna jak sieci CAN i często wykorzystywana przez producentów samochodów. Swoje zastosowanie znajduje w sterowaniu takich układów jak np.: silniki wycieraczek, alternatory, lusterka zewnętrzne, kontrolki zapięcia pasów bezpieczeństwa, czujniki deszczu i inne. W tej zakładce będziemy prezentowali praktyczne zastosowania sieci LIN, które można spotkać we współczesnej motoryzacji.
Niektóre z przedstawionych urządzeń znajdą się na przygotowywanym przez nas szkoleniu dotyczącym sieci LIN w części praktycznej.

Silniki wycieraczek Peugeot 407 (opis kolorów)

Silnik wycieraczek VW Tiguan

Animacja tylnych lamp LED Peugeot 508 II

 

KIA Ceed sterowanie położeniem reflektów

Silnik wycieraczek przednich sterowane siecią LIN samochodu VW Tiguan

Alternator e-HDI

Reflektor ksenonowy z doświetlaniem zakrętów KIA Ceed

Kontrolki pasów Alfa Romeo Giulietta

Lusterko BMW F30

Powyższy film przedstawia regulację lusterka zewnętrznego od samochodu BMW F30, sterowanego siecią LIN. Tutaj  znajdziesz sterowanie lusterkiem siecią CAN. Z zewnątrz położenia lusterek jest takie samo, ale sterowanie zdecydowanie różne. Te przykłady obrazują zmiany, jakie ciągle zachodzą w motoryzacji.

Kontrolki pasów Peugeot 3008

LUSTERKA BMW F30